Denník N

Newsfilter: Keby dostal každý na byt takú zľavu ako občan Fico, boli by sme šťastná krajina

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Bytová otázka predsedu Fica sa vyriešila k jeho plnej spokojnosti. 2. V Smere sa už zabudli aj hanbiť. 3. Druhá polovica minulého roka sa vymkla z klimatických tabuliek.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Bytová otázka predsedu Fica sa vyriešila k jeho plnej spokojnosti

Robert Fico si kúpil v decembri byt od svojho straníckeho podriadeného Dušana Muňka za 509-tisíc eur. Informovalo o tom SME, ktorému poslal kópiu zmluvy o prevode vlastníctva anonym.

Pol milióna eur pôsobí ako vysoká suma, ale len do porovnania s bežnými cenami za nehnuteľnosti v rovnakej lokalite.

Fico býva v lukratívnej adrese neďaleko ministerstva zahraničných vecí a bratislavskej hlavnej stanice. Úžitková plocha bytu je 128,85 metra štvorcového, patrí k nemu ešte terasa s rozlohou 186 metrov štvorcových, pivnica a dve garážové státia. Rôzni odborníci aktuálnu cenu nehnuteľnosti na základe toho odhadujú od 750- do 850-tisíc.

Ide o ľudí z realitiek, čo sa vyznajú, preto nie je dôvod neveriť im. Znamená to, že Fico v porovnaní s trhovou cenou ušetril možno až 350-tisíc eur.

Muňkova charita. To však nie je jediné šťastie, ktoré predsedu Smeru pri kúpe postretlo. Muňko je až taký veľkorysý predajca, že mu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Inflácia

Klimatická kríza

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie