Denník N

Newsfilter: Robert Fico verí, že nastal čas na neuveriteľné príbehy

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Rozprávka o Muňkovom byte. 2. Prečo Fico nezastaví Danka. 3. Blanár sa líška voličom podporou Kim Čong-una.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Rozprávka o Muňkovom byte

Deň po tom, čo vyšlo najavo, že Dušan Muňko oficiálne predal byt Robertovi Ficovi za nižšiu cenu, ako ho sám kúpil, sa predseda Smeru pokúsil odpútať pozornosť.

Tému zľahčoval slovami, že si kúpil trojizbový byt v Bratislave, aký si kupujú aj mladé rodiny, a na hodinovej tlačovke spolu s Robertom Kaliňákom či Tiborom Gašparom obhajoval zrušenie špeciálnej prokuratúry útokom na Igora Matoviča, ktorý bráni špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, lebo sa vraj bojí, že sa začnú vyšetrovať jeho staré daňové podvody.

Sme vo fáze, že to môže bez väčších ťažkostí fungovať, ale to neznamená, že sa s tým všetci máme zmieriť.

Premiér si hľadá bývanie. Skúsme si ešte raz zopakovať, čo vieme o Ficovom byte. Dlhoročný poslanec Dušan Muňko oficiálne kúpil byt v roku 2019, tvrdil, že za približne 600-tisíc, nasťahuje sa tam jeho vnuk, je to 80-metrový byt a nie je to byt pre Roberta Fica.

Je to ozaj náhoda,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Danko

Ficova vláda

Juraj Blanár

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie