Denník N

Tarabov riaditeľ TANAP-u náhle skončil, pretože ako pytliak zastrelil vlka a nechal si jeho lebku

Vľavo minister životného prostredia Tomáš Taraba na videu, ktoré nahral na svoj Facebook, vpravo riaditeľ TANAP-u Peter Olexa. Koláž – N; foto - FB a TASR
Vľavo minister životného prostredia Tomáš Taraba na videu, ktoré nahral na svoj Facebook, vpravo riaditeľ TANAP-u Peter Olexa. Koláž – N; foto – FB a TASR

Z funkcie odchádza prvý významný nominant koalície Smeru, Hlasu a SNS – o riaditeľovi Tatranského národného parku vyšlo najavo, že je pytliak.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Nový riaditeľ Správy Tatranského národného parku Peter Olexa vo funkcii vydržal len dva týždne. Z vedenia najstaršieho národného parku ho dostalo to, že v minulosti pytliačil.

Olexu v minulosti odsúdili za to, že mimo poľovnej sezóny odstrelil chráneného vlka dravého a korisť ukryl vo svojej mrazničke, informoval denník Korzár. Minister životného prostredia Tomáš Taraba (za SNS) ho následne vyzval na odstúpenie a Olexa vo štvrtok podvečer oznámil svoju rezignáciu.

„Peter Olexa považuje celý medializovaný prípad iba za súčasť politického boja, ktorého sa nemieni zúčastňovať,“ oznámilo ministerstvo.

Ide o prvého významnejšieho funkcionára novej vlády, ktorý končí.

Rozsudok: ako sa z poľovníka stal pytliak

Z rozsudku, ktorým Olexu odsúdili, vyplýva, že ako člen poľovníckeho združenia Čierny Váh so sídlom v Liptovskej Tepličke ulovil v auguste 2012 legálne držanou guľobrokovou kozlicou vlka dravého, a to na

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Lesy SR

Ochrana prírody

Príroda

Tomáš Taraba

Životné prostredie

Slovensko

Teraz najčítanejšie