Denník N

Pellegrini hovorí po Dankovej nehode o vyvodení politickej zodpovednosti. Ušiel z miesta nehody a nie je jasné, či fúkal

Andrej Danko. Foto N - Tomáš Benedikovič
Andrej Danko. Foto N – Tomáš Benedikovič

Priebežne aktualizujeme – Minister vnútra hovorí, že Andrej Danko neoznámil nehodu polícii. V prípade môže ísť o trestný čin bez ohľadu na alkohol, začnú trestné stíhanie. V Hlase pribúdajú názory, že Danko urobil chybu.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Predseda SNS a podpredseda parlamentu Andrej Danko mal v noci zo štvrtka na piatok autonehodu. Vrazil autom do semaforu so značkou na priechode pre chodcov v bratislavskej Dúbravke.

Do jeho garáže viedla olejová škvrna.

Dve zásadné otázky jeho prípadu teraz sú, prečo odišiel z miesta nehody a či mu policajti následne zisťovali alkohol v dychu či v krvi.

Polícia neodpovedala na otázku, či Danko fúkal alebo či mu zobrali krv. Policajti len oznámili, že keď vo štvrtok v noci o 23.30 prišli na miesto nehody, nikto tam nebol, a tak nemali dať komu fúkať. Jasne nehovoria, či dali Dankovi fúkať neskôr.

Ako prvý o prípade informoval portál Startitup. Zverejnil aj nočné fotografie z miesta nehody potom, ako tam už auto Andreja Danka nebolo. Na mieste boli časti karosérie a aj evidenčná značka auta.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas) oznámil, že podpredseda parlamentu nehodu neoznámil polícii. „Nehoda sa môže stať každému. Štandardné býva, že polícia by sa mala kontaktovať, podpredseda parlamentu NR SR Andrej Danko po nehode políciu nekontaktoval,“ vyhlásil.

Prokuratúra v piatok podvečer oznámila, že „bude začaté trestné stíhanie vo veci pre prečin poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia“.

Dôležité otázky o nehode:

  1. Ako postupovala polícia v noci? Ako rýchlo zistili, že vinníkom nehody je Andrej Danko? A kedy prišli k nemu domov?
  2. Dali mu fúkať alebo mu spravili test na alkohol? Ak mu dodatočne nedali fúkať ani nezobrali krv, prečo?
  3. Ako teraz prípad polícia vyšetruje?
  4. Má polícia kamerový záznam alebo iné dôkazy o nehode?

Pellegrini: Ak porušil zákon, mal by vyvodiť politickú zodpovednosť. Aký by to bol vzor pre občanov?

Premiér a predseda Smeru Robert Fico sa Andreja Danka zastal. Predseda Hlasu Peter Pellegrini však hovorí o tom, že Andrej Danko možno bude musieť vyvodiť politickú zodpovednosť.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Danko

Slovensko

Teraz najčítanejšie