Denník N

Newsfilter: Semafor by mal Danka zhodiť z funkcie

Andrej Danko. Foto - TASR
Andrej Danko. Foto – TASR

1. Normálny papalášsky príbeh. 2. Hlas pritvrdzuje.3. Toto zaváňa dlažobnými kockami

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh 

1. Normálny papalášsky príbeh

Robert Fico nehodu Andreja Danka, pri ktorej poškodil semafor so značkou na priechode v bratislavskej Dúbravke, označil za normálny ľudský príbeh, aký sa stal tisícom ľudí na Slovensku.

No Andrej Danko sa nezachoval ako väčšina ľudí, ale ako arogantný papaláš. Zrazil stĺp semafora ani sa neobťažoval nahlásiť to polícii, nedajbože počkať na príslušníkov Policajného zboru.

To, že zmizol ako gáfor, zároveň viedlo k tomu, že mu na mieste nehody policajti nemohli okrem iných úkonov ani urobiť dychovú skúšku na alkohol.

Nevie sa ani to, či mu ju urobili, keď za ním prišli domov po tom, čo sledovali olejovú stopu jeho auta. Zväčša je však postup taký, že skúška sa urobí, a ak ju občan odmietne, nahliada sa neho, ako keby bol pod vplyvom alkoholu. Otázok okolo postupu polície je však viac,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Danko

Matúš Šutaj Eštok

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Robert Fico

Smer

Komentáre

Teraz najčítanejšie