Denník N

Vyznamenaný režisér Bebjak: Nech bude Pellegrini robiť čokoľvek, už vždy bude podržtaška

Peter Bebjak. Foto - Tatiana Tóthová
Peter Bebjak. Foto – Tatiana Tóthová

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Peter Bebjak patrí k oceňovaným domácim filmovým a televíznym režisérom, producentom a hercom. Diváci ho poznajú najmä vďaka filmom Čiara, Trhlina, Správa alebo seriálom Za Sklom, HerecDevadesátky.

Prezidentka Zuzana Čaputová mu v nedeľu večer udelila vyznamenanie Pribinov kríž II. triedy za mimoriadne zásluhy o kultúrny rozvoj Slovenskej republiky v oblasti filmu.

V rozhovore sa dočítate aj o tom,

  • ako vníma narážky Andreja Danka na súkromie Petra Pellegriniho;
  • prečo rozpráva otvorene o svojom vzťahu s Andrejom Dúbravským;
  • čo si myslí o počínaní ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej;
  • kde čerpá energiu a nádej;
  • čo považuje v živote za úspech.

Čo vám išlo hlavou, keď ste sa dozvedeli, že dostanete vyznamenanie od prezidentky?

Váu, veď nemám šesťdesiat! (Smiech.) Ale v prvom rade ma asi potešilo, že je to od prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorú si vážim. Je pre mňa dôležité, že to nie je od niekoho iného, a teda nemusím povedať: ďakujem, neprosím. To, aké hodnoty prezidentka zastupuje, je mi veľmi blízke.

Keby to bol niekto iný, zvažovali by ste to?

Nielenže zvažoval, neprijal by som takú cenu. Keď sa pozriem do minulosti, na predošlých prezidentov alebo predstaviteľov vlád, ktoré sme tu mali – neviem si predstaviť, že by som od niekoho z nich chcel prevziať akúkoľvek cenu. Možno od

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Filmy

Prezidentské vyznamenania

Rozhovory

Kultúra

Teraz najčítanejšie