Denník N

Týždňový newsfilter: Koalícia je už teraz doráňaná, akoby vládla štyri roky a nie iba štyri mesiace

Koaliční lídri. Foto N - Vladimír Šimíček
Koaliční lídri. Foto N – Vladimír Šimíček

1. Ako Fico oslabuje sám seba, lebo inak to nevie 2. Ako Danko oslabuje úplne všetkých. 3. Ako sa v tom Pellegrini pokúša prežiť.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Napriek všetkým činom a výčinom predstaviteľov vládnej koalície sú správou uplynulého týždňa protesty organizované opozíciou. Nielenže počas sviatkov nestratili na sile, ony ešte viac zosilneli a rozšírili sa aj do ďalších miest. Spolu už do dvoch desiatok, pričom v Bratislave na Námestí SNP bolo vo štvrtok 20- až 25-tisíc účastníkov.

Toľko ľudí neprišlo za beztrestnosť Roberta Fica protestovať ani po rokoch jeho snaženia v opozícii, ani po hecovaní všemožnými lžami, ani po zvážaní straníckymi autobusmi.

Veľký odpor významnej časti spoločnosti tak krátko po voľbách, ktorý má navyše potenciál rásť ďalej, je prekvapujúci, ale dá sa vysvetliť. Robert Fico si do svojej štvrtej vlády zobral celých 12 rokov svojho predchádzajúceho vládnutia. Stačí málo a ľudia si spomenú na to najhoršie z nich, aby išli do ulíc. A ono sa navyše deje veľmi veľa.

Kombinácia spoločenskej pamäti a čerstvých príčin na hnev, ktoré poskytuje vláda takmer každý deň, robí Ficovo vládnutie veľmi krehkým.

1. Ako Fico oslabuje sám seba, lebo inak to nevie

Predseda Smeru a vlády je na začiatku roka 2024 plný

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Danko

Ficova vláda

Matúš Šutaj Eštok

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie