Denník N

Terorista zo Zámockej dva dni pred vraždou kontaktoval linku dôvery, že si chce zobrať život

Tepláreň na Zámockej. Foto N - Tomáš Benedikovič
Tepláreň na Zámockej. Foto N – Tomáš Benedikovič

Rodičia Juraja K. vedeli o tom, že ich syn zabíjal, políciu nekontaktovali. Prvým cieľom teroristu zo Zámockej mal byť expremiér Heger.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„Pripravoval sa na to dlhšie, nevieme presne, prečo si vybral dátum 12. októbra 2022,“ povedal špeciálny prokurátor Daniel Lipšic na tlačovej konferencii o výsledkoch vyšetrovania teroristického útoku v Bratislave.

Študent strednej školy Juraj K. v tento deň prišiel pred bar Tepláreň na Zámockej ulici v Bratislave, kde zastrelil Matúša Horvátha, Juraja Vankuliča a postrelil čašníčku Radku. Mal 19 rokov a jeho život po tomto hroznom čine trval už len niekoľko hodín, špeciálny prokurátor prehovoril aj o dramatickom dianí v domácnosti mladíka po tom, čo zabíjal v centre Bratislavy, a krátko predtým, ako si sám napokon zobral život.

Manifest a chladnokrvná vražda

Pred teroristickým útokom napísal Juraj manifest, v ktorom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Útok na Zámockej

Slovensko

Teraz najčítanejšie