Denník N

Ocenenia, ktoré si hráči neprebrali. Vyhral Messi a Haalandov otec pozdvihol obočie

Thierry Henry preberá cenu za Lionela Messiho v ankete FIFA The Best. Foto – TASR/AP
Thierry Henry preberá cenu za Lionela Messiho v ankete FIFA The Best. Foto – TASR/AP

Tréner Francesco Calzona nemal víťaza FIFA The Best Messiho ani v najlepšej trojke.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Rok 2048, 60-ročný Lionel Messi sa opäť stáva najlepším futbalistom sveta – tak glosovala výsledky ankety populárna satirická skupina na sociálnych sieťach.

Argentínčan získal prvé individuálne ocenenie roka, FIFA The Best, ktoré sa udeľuje za výkony počas predchádzajúceho kalendárneho roka.

Ide o relatívne mladú anketu, prvýkrát ju udeľovala svetová federácia samostatne za rok 2016. Messi v nej triumfoval tretíkrát; predtým aj za rok 2019 a vlani za rok 2022.

Už vtedy sa jeho víťazstvo niektorým hráčom či fanúšikom nepozdávalo, hoci v tom roku získal s Argentínou titul majstra sveta.

Tentoraz bol jeho triumf v ankete prekvapivý až kontroverzný. Vyhlásenie dopadlo fraškou.

Všeobecne má väčšiu relevanciu anketa Zlatá lopta (Ballon d’Or), ktorú od roku 1956 udeľuje za sezónu časopis France Football. Hlasujú v nej novinári zo sto najlepších krajín v rebríčku FIFA. Aj v nej je Messi aktuálnym víťazom i historicky najúspešnejším (8 víťazstiev, Cristiano Ronaldo má 5).

Nedá sa povedať, že by anketa FIFA The Best nebola relevantná. Hlasujú v nej tréneri a kapitáni všetkých reprezentácií, novinári a aj fanúšikovia.

Prečo v nej opäť vyhral Messi?

Rozhodol (aj) Škriniar

V konečných výsledkoch zavládla vzácna

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Lionel Messi

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie