Denník N

Newsfilter: Fico v Budapešti delil občanov na normálnych a tých druhých

1. Nikdy proti Rusku ani Orbánovi! 2. Nekompetentná koalícia si posilňuje kompetencie. 3. Štát je nepoučiteľný, rozožerú ho dezinformácie.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Nikdy proti Rusku ani Orbánovi!

Kým s ukrajinským náprotivkom sa Robert Fico z povinnosti ešte iba stretne v Užhorode, za priateľom Viktorom Orbánom už vycestoval do Budapešti. Po povinnom Česku išlo o jeho druhú bilaterálnu návštevu. Za bežných okolností by to bola veľmi správna voľba, za aktuálneho stavu nič, z čoho sa treba tešiť. Pretože o budúcnosti Slovenska sa dnes nerozhoduje v Maďarsku, ale na Ukrajine. Priority predsedu Smeru sú však iné.

„Na Slovensku si veľmi populárny medzi normálnymi ľuďmi,“ povedal Fico Orbánovi. Nejde o prerieknutie, ale ďalší krok v dlhodobej snahe vykresľovať samého seba ako zástupcu normálnych ľudí a svojich kritikov ako ich opak.

Normálne je byť skorumpovaný. V minulosti z kategórie normálnosti opakovane vyčlenil Bratislavčanov („Musel som odísť z Bratislavy vo štvrtok aj v piatok, lebo som chcel ísť medzi normálnych ľudí“), teraz každého, kto vidí, že Viktor Orbán je skorumpovaný politik, ktorý odkláňa kedysi demokratické Maďarsko na východ.

Bola by chyba podceňovať podobné vyhlásenia, pretože sú nielen prízemné, ale aj definujú Fica samotného. Všetko, čo na spoločnej tlačovej konferencii povedal, by malo varovať každého, kto si myslí, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Hoaxy a propaganda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie