Denník N

Do Ruska odišiel ďalší hráč Slovana, aj keď Kmotrík hovoril o Turecku. Prestupom môže porušiť sankcie

Lucas Lovat. Foto - TASR/Martin Baumann
Lucas Lovat. Foto – TASR/Martin Baumann

Trénerovi Weissovi sa v Slovane rozpadá defenzíva.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Pre mnohých slovenských hokejistov je ruská KHL lákadlo. Fakt, že súťaž patrí medzi najkvalitnejšie a platovo najštedrejšie na svete, prevažuje nad tým, že prezident Vladimir Putin využíva šport ako politickú propagandu, kým vedie vojnu proti Ukrajine.

Futbalové prestupy na trase Slovensko a Rusko nebývali bežné ani v minulosti. Ruská liga je v rebríčku UEFA až na 29. mieste (Slovensko je 27.) a navyše, kluby pre súčasné dianie nehrávajú európske pohárové súťaže, ako napríklad Ligu majstrov.

Napriek tomu sa teraz uskutočnil už tretí transfer medzi slovenskou a ruskou najvyššou súťažou od začiatku invázie na Ukrajinu.

Druhýkrát ide o hráča Slovana Bratislava. Brazílsky obranca Lucas Lovat odišiel pol roka pred koncom kontraktu do FC Achmat Groznyj, ktorý bojuje o záchranu v ruskej prvej lige. Slovenský majster informoval o hráčovom odchode v stredu večer, čečenský klub potvrdil jeho príchod vo štvrtok ráno.

Hráč odmietol podpísať nový, vylepšený kontrakt v Slovane a uprednostnil angažmán v Rusku.

Kmotrík hovoril o Turecku

Cieľovú destináciu sa Slovanu darilo dlho tajiť. O pravdepodobnom odchode Lovata informoval generálny riaditeľ Ivan Kmotrík mladší už dvakrát, ale spomínal inú krajinu.

„Lucas Lovat v pondelok odcestoval do Turecka, kde absolvoval lekársku prehliadku. Všetko nasvedčuje tomu, že v nasledujúcich hodinách alebo dňoch by sme mali dotiahnuť jeho prestup,“ hovoril Kmotrík v polčasovej prestávke stredajšieho prípravného zápasu Slovana.

Záujemcu nešpecifikoval ani pred týždňom na začiatku zimnej prípravy. Fanúšikom na sociálnych sieťach doprial priestor na špekulácie, v komentároch sa postupne objavovali rôzne turecké kluby.

Kmotrík využil, že ruský

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Futbalová Niké liga

futbalové prestupy

ŠK Slovan Bratislava

Vojna na Ukrajine

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie