Denník N

Newsfilter: Prezidentka rozbila argumenty koalície, ale jej skutočnému motívu sa vyhla

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Zuzana Čaputová varovala pred katastrofou. 2. Protesty sa začínajú posúvať aj k iným témam. 3. Máme covidovú komisiu a premiér aj jej prvý výsledok.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Varovanie pred katastrofou

Ako sa dalo čakať, hlavnej udalosti dňa, ktorou bol prejav prezidentky Zuzany Čaputovej v parlamente, nechýbali detinské momenty. O jeden sa postarali trucujúci politici z SNS, ktorí odišli zo sály. Nesklamal ani tínedžersky otravný podpredseda NR SR a Smeru, ktorý si v sále ostentatívne čítal knihu o smrti Milana Lučanského.

A prišiel aj komický moment, keď minister zahraničia Juraj Blanár po prejave na okamih vypadol z roly a na rozdiel od koaličných kolegov chcel začať tlieskať, čo však rýchlo zakamufloval zopätím rúk.

Ale inak šlo najmä o varovanie pred blížiacou sa katastrofou.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie