Denník N

Kažimírova taktika na súde: cez znalca obhajoby spochybňovali posudok kľúčového svedka Imreczeho

Bývalý minister financií za Smer, terajší guvernér Národnej banky Slovenska Peter Kažimír. Foto N - Vladimír Šimíček
Bývalý minister financií za Smer, terajší guvernér Národnej banky Slovenska Peter Kažimír. Foto N – Vladimír Šimíček

Súdny proces s obžalovaným guvernérom Národnej banky Slovenska napreduje, no či sa dočká verdiktu, závisí aj od parlamentu. Vládna novela trestných kódexov zaručuje Petrovi Kažimírovi beztrestnosť. Ak prejde v súčasnej podobe, jeho skutok bude už premlčaný.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vierohodnosť guvernéra Národnej banky Slovenska Petra Kažimíra je „vyhovujúca“. Vyplýva to z piatkovej výpovede znalca z odboru psychológia Dušana Kešického na Špecializovanom trestnom súde.

Exministrovi financií a bývalému podpredsedovi Smeru podľa neho nie je vlastné konanie, ktoré sa mu kladie za vinu. To znamená, že ak tvrdí, že v minulosti nepodplácal vtedajšieho prezidenta finančnej správy Františka Imreczeho, mali by sme mu to uveriť.

Peter Kažimír

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Peter Kažimír

Slovensko

Teraz najčítanejšie