Denník N

Vaša dcéra môže byť taká dobrá v orientácii ako váš syn. Naučte ju to (Pod slnkom Jany Shemesh)

Ilustračné foto: stock.adobe.com
Ilustračné foto: stock.adobe.com

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vážené čitateľky, vážení čitatelia,

aj vy ste sa stretli s názorom, že muži majú lepšie orientačné schopnosti ako ženy? V téme týždňa píšem, že to vždy nemusí tak byť, veľa závisí od toho, ako deti trávia svoj voľný čas a k čomu ich povzbudzujeme.

V portréte týždňa si môžete prečítať o žene, ktorá bola vo svetovom meradle obdivuhodná a pozoruhodná už v roku 1943, ale New York Times jej napriek tomu nenapísal nekrológ.

A odporúčam zaujímavý článok kolegu z Respektu a aj seriál, v ktorom žiari Sigourney Weaver ako tajomná stará mama.


Téma týždňa: Nie je to ani tak evolúcia ako skôr výchova

Keď sa hovorí o tom, v čom sa odlišujú muži a ženy, spomínajú sa aj orientačné schopnosti a zmysel pre navigáciu. Testy a výskumy ukazujú, že muži majú túto schopnosť o niečo viac rozvinutú a dosahujú pri riešení úloh s ňou súvisiacich lepšie výsledky.

Vysvetľuje sa to evolúciou. Jednoducho: v pradávnej minulosti muži chodili na

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Pod slnkom Jany Shemesh

Rodičovstvo

Životy žien

Komentáre, Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie