Denník N

Danko sa zatiaľ nemusí báť, že by mu SNS nepriateľsky prevzal Huliak či Taraba

Danko dal po voľbách 2023 zvolať mimoriadny snem strany, kde ho relatívne úzka skupina funkcionárov potvrdila vo funkcii predsedu. Foto - TASR
Danko dal po voľbách 2023 zvolať mimoriadny snem strany, kde ho relatívne úzka skupina funkcionárov potvrdila vo funkcii predsedu. Foto – TASR

Lojalitu niektorých funkcionárov strany si Danko zabezpečil aj tým, že po voľbách získali riaditeľské posty v štátnych organizáciách.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Keď sa Andrej Danko dostal v poslednom čase do úzkych, mohol sa vždy spoľahnúť na podporu svojej vlastnej strany.

Po voľbách 2023, keď sa mu do parlamentu prekrúžkovali nestraníci na úkor riadnych členov SNS, Danko reagoval zvolaním mimoriadneho snemu strany, ktorý ho potvrdil vo funkcii predsedu na ďalšie štyri roky.

SNS podržala Danka aj po zrážke so semaforom, po ktorej sa stal objektom internetových vtipov, ako aj kritiky od koaličného Hlasu či opozičných strán. Predsedníctvo strany mu minulý týždeň vyjadrilo podporu a zároveň Danka vyzvalo, aby kandidoval za prezidenta.

Prečo to tak je?

A prečo nevyzerá reálne, že by mohol SNS bez Dankovho súhlasu prevziať napríklad Tomáš Taraba či Rudolf Huliak?

„Rozhodoval len Danko“

Ak Dankovi niečo v politike ide, je to budovanie si mocenských pozícií vo vlastnej strane. Verejne o tom prehovorili už viacerí bývalí

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Danko

SNS

Slovensko

Teraz najčítanejšie