Denník N

Newsfilter: Takto by mohlo vyzerať Ficovo dno

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Slovenský premiér sa podlo vysmieva vraždeným, znásilňovaným a okrádaným. 2. Šeliga vytiahol na Žilinku zatiaľ najvážnejšie obvinenia, generálny prokurátor sa bráni, že sú to lži. 3. Dekan Burda chce diskutovať, až keď bude špeciálna prokuratúra mŕtva.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Slovenský premiér sa podlo vysmieva vraždeným, znásilňovaným a okrádaným a Slovan Bratislava sa k nemu pridal

„Vy si vážne myslíte, že v Kyjeve je vojna? To snáď nemyslíte vážne. Tam je absolútne normálny život. Pre mňa je to len praktická otázka stretnúť sa v Užhorode. Nevidím v tom rozdiel, či sa stretneme v Užhorode alebo v hlavnom meste Ukrajiny,“ vyhlásil predseda slovenskej vlády deň pred stretnutím s ukrajinským premiérom Denysom Šmyhaľom.

Aby Fico dokázal, že mu nie je žiadna podlosť cudzia, obrátil sa na kolegov z vlády, keď sa ho novinári spýtali, či by v Kyjive neprecítil vojnu lepšie ako v Užhorode, s otázkou: „Hrá sa teraz v Kyjeve futbalová liga alebo Liga majstrov?“

Keby nebola Ukrajina vo vojne a keby o jej budúcnosti nerozhodoval aj hlas Slovenska v Európskej únii a NATO, po salve Ficových protiukrajinských výrokov za posledné dni by sa s ním už nikdy žiadny ukrajinský predstaviteľ nestretol. Dalo by sa však pochopiť, keby sa tak rozhodli aj napriek tomu. Pretože to, čo Fico v Kamenici nad Cirochou porozprával, je urážka celej krajiny a už státisícov obetí ruskej agresie.

Má odvahu len na silácke reči. V

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Demokrati

Ficova vláda

Maroš Žilinka

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Robert Fico

Úrad špeciálnej prokuratúry

Vojna na Ukrajine

Vojna v polícii

Komentáre

Teraz najčítanejšie