Denník N

Kaliňák ponúka húfnice Azerbajdžanu, kam ešte slovenské zbrojovky legálne nevyvážali

Jedna z prvých Kaliňákových ciest viedla do Baku, kde ho prijali na najvyššej úrovni. Foto - MO SR
Jedna z prvých Kaliňákových ciest viedla do Baku, kde ho prijali na najvyššej úrovni. Foto – MO SR

Delostreleckú techniku chcú do Azerbajdžanu dodávať štátne zbrojovky aj skupina zbrojára Michala Strnada, rokovania v tichosti prebiehali už za minulých vlád.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Jedným z prvých prípadov, keď sa naplno prejaví rýchla zmena kompetenčného zákona, ktorý poslanci koalície schválili v skrátenom legislatívnom konaní, môže byť vývoz zbraní do doteraz „zakázaného“ Azerbajdžanu.

Minister obrany Robert Kaliňák (Smer) ponúkol minulý týždeň v Baku tamojšiemu prezidentovi Ilhamovi Alijevovi delostreleckú techniku, ktorú vyrábajú štátne zbrojovky. „Šéf slovenského rezortu obrany vyzdvihol pred prezidentom Alijevom, že spoločnosti slovenského obranného priemyslu môžu ponúknuť viacero zaujímavých výrobkov vrátane samohybných húfnic,“ oznámili Kaliňákovi hovorcovia.

Podľa informácií Denníka N by mohlo ísť až o 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boj o Náhorný Karabach

Ficova vláda

Robert Kaliňák

Slovenská armáda

Slovensko

Teraz najčítanejšie