Denník N

Keď umierajú ľudia, nemôžete zostať ľahostajní ako Slovan, hovorí šéf Slavie Praha

Jaroslav Tvrdík. Foto - slavia.cz
Jaroslav Tvrdík. Foto – slavia.cz

Slavii písala aj Trnava, vraví Tvrdík. V Zlatých Moravciach stále veria v dobré vzťahy so Slovanom.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Prípravný futbalový zápas Slovan Bratislava – Dinamo Moskva mal jedného víťaza.

Nebol ním slovenský majster, ktorý potichučky vyzval súpera z krajiny, ktorá rozpútala vojnu na Ukrajine a ktorej kluby aj národný tím majú dištanc na medzinárodnej scéne.

Nebol ním ani ruský tím, ktorého renomé oproti zvyšku sveta nijako nezlepšila konfrontácia s klubom, ktorý súboj s ním oficiálne tajil takmer 24 hodín. V stanovisku následne uviedol, že odmieta „mediálny lynč“ a za odohraním zápasu si stojí.

A nebola to ani Slavia Praha, ktorá preto zrušila generálku na jarnú časť so Slovanom, tradičným federálnym rivalom, čím športovo utrpela, ale deklarovala svoje hodnotové nastavenie.

Víťazom sa stal nečakane FC ViOn Zlaté Moravce.

Posledný klub slovenskej ligy nahradí Slovan a odohrá prestížny zápas na podporu Ukrajiny pred televíznymi kamerami. Bežne by takúto šancu nemal.

V texte sa dočítate:

  • ktoré dôvody prinútili Slaviu na rušenie duelu so Slovanom;
  • ako Tvrdík vysvetľuje rozdiel medzi Čínou a Ruskom;
  • ako vnímajú pozadie zápasu v Zlatých Moravciach;
  • či situácia ovplyvní dobré vzťahy so Slovanom.

Bizarnosť situácie dokresľuje, že prvý kontakt so Slaviou nadviazal bývalý PR manažér Zlatých Moraviec, dnes pracujúci pre hokejový Slovan, ktorý mal zapamätané prihlasovacie údaje a pod menom ViOnu komentoval príspevok na sociálnych sieťach pražského tímu.

„Nemáme mu to za zlé. Tentoraz to dopadlo dobre, ale nabudúce sa určite poistíme, aby sa na naše kontá nikto zvonka nedostal,“ hovorí pre Denník N majiteľ klubu Viliam Ondrejka.

Pomohol im Kmotrík

Príspevok na sociálnej sieti je ale iba časť príbehu. Paradoxne prvý, kto spojil Slaviu Praha a ViOn Zlaté Moravce, bol majiteľ Slovana Ivan Kmotrík starší, hoci

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Futbalová Niké liga

ŠK Slovan Bratislava

Vojna na Ukrajine

Šport a pohyb, Svet

Teraz najčítanejšie