Denník N

Newsfilter: Fico je možno zbabelec, ale ako Putinov poskok koná úmyselne

Robert Fico. Foto N - Tomáš Benedikovič
Robert Fico. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Takto už nevyzerá oportunizmus. 2. Šimečka s Ódorom sa vybral po víťazstvo. 3. Pellegrini vyhovel Ficovi.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Takto už nevyzerá oportunizmus

Robert Fico sa v stredu stretol s ukrajinským premiérom Denysom Šmyhaľom. Keď mu v Užhorode podával ruku, usmieval sa, keď sedel v kresle oproti nemu, hovoril, že napriek rozdielnym názorom na niektoré témy už zo zloženia slovenskej delegácie a z tém, ktoré chcú otvoriť, uvidia, že im chce naozaj pomôcť.

Slovenský premiér sa podpísal pod spoločnú deklaráciu, v ktorej sa v rozpore so svojimi slovami spred niekoľkých dní zaviazal k spolupráci „namierenej k obnoveniu územnej celistvosti Ukrajiny v jej medzinárodne uznaných hraniciach“. Dohodol sa, že nebudeme blokovať komerčné dodávky zbraní, že nebudeme blokovať európsky balík pomoci v hodnote 50 miliárd eur a že naďalej budeme podporovať vstup Ukrajiny do Európskej únie, ale nie do NATO.

Ukrajinský premiér Šmyhaľ to diplomaticky nazval budovaním „nového pragmatizmu“ v spoločných vzťahoch. Fico možno zmiernil tón, ale to nie je útecha – keď vám susedov pes pošpiní rohožku, nepochválite ho za to, že to neurobil v strede obývačky.

Robert Fico

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Ľudovít Ódor

Michal Šimečka

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Progresívne Slovensko

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie