Denník N

Americká nočná mora, gotický Saltburn, mladší „Ken“ na motorke a ďalšie tipy, čo pozerať

Foto - Amazon Studios
Foto – Amazon Studios

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Momentálne najsledovanejší netflixový seriál o americkej „Gone Girl“, film, ktorý ovládol Instagram, aj pohľad na to, ako sa Ryan Gosling – alias súčasný Ken – dával pred vyše dekádou dokopy s herečkou Evou Mendes. To všetko nájdete v odporúčaniach z aktuálnej ponuky streamingových služieb (nielen) na tento víkend.

American Nightmare (Netflix)

Už prvé minúty tejto novinky vám pripomenú iný film založený na skutočných udalostiach – konkrétne Podvodníka z Tinderu (The Tinder Swindler). Nie je to náhoda, oba projekty režírovala Felicity Morris, ktorá prepája rozprávanie reálnych postáv s archívnymi zábermi a so štylizovanými scénami.

Veľké plus, najmä v tomto filme, spočíva v nepredvídateľnosti deja. O americkej nočnej more, ktorou si prešla dvojica Denise a Aaron, ste pravdepodobne nikdy predtým nepočuli, no v roku 2015 išlo v Spojených štátoch o ostro sledovaný prípad. Denise totiž neznámy páchateľ uniesol uprostred noci z domu a jej priateľ Aaron to polícii nahlásil až na druhý deň.

Akoby podozrivých okolností nebolo málo, Denise sa napokon zjaví fyzicky zdravá pred bydliskom svojich rodičov. Aj preto jej prischla prezývka „Gone Girl“, čím sa odkazuje na fiktívny príbeh o žene, ktorá nafingovala vlastný únos. Tento skutočný prípad má však poburujúcejšie rozuzlenie a niet divu, že je momentálne najsledovanejším seriálom na Netflixe.

Saltburn (Prime Video)

Cesty k tomuto filmu sú rôzne. Možno ste už narazili na instagramové reelsy, tiktoky, zmienky o scéne vo vani alebo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Filmy

Seriály

Tipy na filmy a seriály

Vzťahy

Kultúra

Teraz najčítanejšie