Denník N

Newsfilter: Peter Pellegrini sa dokáže vzoprieť. Na jeden, dva a niekedy aj na tri dni

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Koalícia spravila so skráteným konaním krátky proces. 2. Posledná nádej sa črtá na Ústavnom súde. 3. Po tridsiatich rokoch sa Fico definitívne vydal v Mečiarových stopách.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Krátky proces so skráteným

Tak to zase raz prevalcovali. A ani im to tak dlho netrvalo. Skrátené legislatívne konanie sa predsa nemôže naťahovať donekonečna, nehovoriac o rozprave, či vôbec má byť skrátené. A tak vo štvrtok koaličná väčšina rozhodla, že je čas zrovnať so zemou hlavné prekážky.

Zase odolal. Začalo sa to v sobotu, keď Robert Fico verejne potvrdil, že chce na koaličnej rade navrhnúť „definitívne riešenie“ opozičnej obštrukcie. Nemalo ísť o tvrdý krok ako v prípade ukončenia rozpravy k rozpočtu. To nie, napokon, nech si opozícia reční. Ale nech si reční nonstop, 24 hodín v kuse. A, samozrejme, nie je to vec vlády, ale predsedu parlamentu.

A Peter Pellegrini zase raz hrdinsky odolával. Tak ako sa dokázal po voľbách vzoprieť minulosti stelesnenej predsedom svojej materskej strany, tak ako dal jasne najavo, že podpora Hlasu pre Andreja Danka nemusí byť automatická, tak ako rozprával o možných ústupkoch v novelách trestných kódexov, tak aj v nedeľu buchol rázne do stola a povedal, že je za miernejšie riešenie než za nonstop rokovanie.

Hŕŕŕ na ústupky.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Robert Fico

Úrad špeciálnej prokuratúry

Komentáre

Teraz najčítanejšie