Denník N

Newsfilter: Pellegrini a Fico pomáhajú Korčokovi a budú to robiť až do volieb

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Korčokove šance rastú, ale ešte nie dosť. 2. Rusko proti nám vedie vojnu a vystrelí v nej 200-tisíc krát za deň

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj 

1. Korčokove šance rastú, ale ešte nie dosť

Peter Pellegrini by vyhral prvé kolo prezidentských volieb pred Ivanom Korčokom, ale jeho náskok je už minimálny – dva a pol percentného bodu. Predsedu Hlasu by volilo 40,7 percenta, bývalého ministra zahraničia 38,2.

Vyplýva to z prieskumu agentúry Ipsos pre Denník N. Jediný reálny kandidát, ktorý by mohol Pellegriniho ohroziť, ho doťahuje vo všetkých prieskumoch a je reálne, že poradie sa môže vymeniť.

Vládna koalícia pretlačila po uťatí rozpravy prozločineské zmeny v Trestnom zákone a rušenie špeciálnej prokuratúry cez prvé kolo najtesnejšou väčšinou 76 hlasov a zvyšok chce stihnúť na budúci týždeň.

Jedno s druhým súvisí.

Kto získa koho hlasy. Prezidentské

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Hoaxy a propaganda

Ivan Korčok

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Prezidentské voľby 2024

Špecializovaný trestný súd

Zdravotníctvo

Zuzana Dolinková

Komentáre

Teraz najčítanejšie