Denník N

Zvíťazil na Australian Open a bude najstaršou svetovou jednotkou. Bopannovu kariéru zachránilo nové hobby

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

V posledných 10 rokoch sme mohli vidieť najstaršie svetové jednotky hneď v 3 zo 4 tenisových kategórií:

Serena Williamsová bola na špici rebríčka v 35 rokoch, Roger Federer aj Novak Djokovič to dokázali ešte ako o rok starší a Mike Bryan bol najlepší na svete vo štvorhre dokonca ako 41-ročný.

Teraz sa však k týmto hráčom pridá jeden ešte starší kolega, ktorý ich už od pondelka s prehľadom všetkých tromfne.

V priebežnom rebríčku vo štvorhre sa posunie na prvú pozíciu 43-ročný Rohan Bopanná spolu so svojím spoluhráčom Matthewom Ebdenom. Tento úspech mali istý už po triumfe nad argentínskym párom Gonzalez/Molteni vo štvrťfinále Australian Open.

Pre indicko-austrálsku dvojicu šlo už o tretiu semifinálovú účasť na grandslamoch v rade, no tentoraz sa ich cesta neskončila pred bránami finále. Po tesnom triumfe nad novozloženou dvojicou Macháč/Zhang dokázali navyše zvíťaziť aj v sobotňajšom finále. Talianskych súperov Bolelliho s Vavassorim v ňom zdolali po setoch 7:6 (0) a 7:5.

Indický tenista sa tak okrem najstaršej svetovej jednotky stal aj najstarším grandslamovým šampiónom histórie.

„Stať sa svetovou jednotkou bol môj veľký sen. Najmä keď

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Australian Open

Tenis

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie