Denník N

Pellegriniho by volilo 38 percent ľudí, Korčoka 36, ukázal Focus. V druhom kole by bol odstup väčší

Tretí prieskum po sebe predpovedá tesný súboj medzi Petrom Pellegrinim a Ivanom Korčokom v prvom kole. Pellegriniho potenciál je v druhom kole väčší, potvrdzuje aj agentúra Focus.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Prvé kolo prezidentských volieb má dvoch jasných favoritov, ktorých súboj môže byť pomerne tesný. Po nedávnych prieskumoch agentúr AKOIpsos rovnaký trend potvrdila aj sondáž agentúry Focus pre reláciu Na telo s Michalom Kovačičom televízie Markíza.

Lídra Hlasu Petra Pellegriniho by v prvom kole volilo asi 38 percent voličov, exministra zahraničných vecí Ivana Korčoka necelých 36 percent.

Video: Prieskum z Na telo

S odstupom nasleduje tretí Štefan Harabin s podporou asi jedenástich percent respondentov, bývalý diplomat Ján Kubiš by získal päť percent hlasov.

Predsedu SNS Andreja Danka by si vybrali

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Danko

Ivan Korčok

Peter Pellegrini

Prezidentské voľby 2024

Prieskumy preferencií

Štefan Harabin

Slovensko

Teraz najčítanejšie