Denník N

Týždňový newsfilter: Danko s Harabinom môžu Pellegrinimu nakoniec pomôcť

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Korčok to sám nedá 2. Fico už čakať nebude, je to na Ústavnom súde. 3. Pomáhajú opozícii.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Korčok to sám nedá

Dva mesiace pred prezidentskými voľbami prieskumy všetkých troch renomovaných agentúr AKO, Ipsos a Focus potvrdzujú, že Ivan Korčok sa na Petra Pellegriniho doťahuje. Ale rovnako je zrejmé, že tých, ktorí by mohli voliť Petra Pellegriniho, je viac ako tých, ktorí by mohli voliť Ivana Korčoka.

Jediná šanca, ako môže dlhoročný diplomat poraziť predsedu Hlasu, je, že si na svoju stranu ešte prikloní čo najviac voličov KDH a Igora Matoviča, a zároveň tí voliči, ktorí dnes deklarujú, že by volili Petra Pellegriniho, sa na druhé kolo prezidentských volieb v sobotu 6. apríla z nejakého dôvodu nakoniec nedostavia.

S touto úlohou si však kandidát Korčok sám neporadí, tam bude potrebovať aktívnu pomoc od súperov.

Čo urobí Harabinov a Dankov volič. Korčok

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Ivan Korčok

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Prezidentské voľby 2024

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie