Denník N

Predseda izraelského Knesetu je gej. Pre jedných je pokrytec, pre iných chorý (Pod slnkom Jany Shemesh) 

Amir Ohana. Foto: Avi Ohayon, GPO
Amir Ohana. Foto: Avi Ohayon, GPO

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vážené čitateľky, vážení čitatelia,

v téme týzdňa píšem o izraelskom politikovi Amirovi Ohanovi. Je gej a zároveň člen strany, ktorá je v koalícii s otvorene homofóbnymi stranami. Jeho príbeh je príkladom situácie, ktorú zvykneme označovať slovami: je to komplikované.

Delikátna je aj pozícia rehoľníčky Nathalie Becquartovej, ktorá má vysokú pozíciu vo Vatikáne, ale stále je ženou v prísne patriarchálnej inštitúcii. Píšem o nej v profile týždňa.

Prečítať si môžete aj o prešľape ministerky Dolinkovej, aj o statočných ruských ženách, ktoré znervózňujú kremeľskú propagandu.


Téma týždňa: Amir Ohana – gej vo vysokej funkcii za netolerantnú koalíciu 

Predseda izraelského Knesetu Amir Ohana žije so svojím partnerom Alonom Hadadom 18 rokov. Surogátna matka im v Spojených štátoch amerických porodila dvojičky (v Izraeli to nie je možné), dnes sú chlapec a dievča školáci.

Ohanovi rodičia pochádzajú z Maroka, sú pobožní a z komunity, ktorá je veľmi tradičná. Syna po coming oute podporili, hoci oňho mali obavy. Keď sa tento

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

LGBTI+

Pod slnkom Jany Shemesh

Silné ženy

Zuzana Dolinková

Komentáre, Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie