Denník N

Politici ukazujú, ako sa diskutovať nemá, hovoria študenti a zorganizovali debatu Lipšica so zástancami rušenia špeciálnej prokuratúry

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„Konečne aspoň nejaká diskusia,“ hovorili si študenti v utorok večer pri odchode z Moyzesovej siene filozofickej fakulty. Pri cigarete si vymieňali názory o viac ako trojhodinovej diskusii o rušení Úradu špeciálnej prokuratúry. Iniciovali ju študenti Právnickej fakulty Univerzity Komenského potom, čo sa sľúbenej debaty na túto tému nedomohli na domovskej fakulte.

Za študentmi práva prišiel diskutovať špeciálny prokurátor Daniel Lipšic, predseda Špecializovaného trestného súdu Ján Hrubala, ktorí sú zástancami zachovania špeciálnej prokuratúry; sudcovia Marcela Kosová a Peter Šamko, ktorí sa vyjadrili za jej zrušenie; ale aj profesor práva Tomáš Strémy či advokát Peter Erdős. Dekan Právnickej fakulty Eduard Burda, ktorý ešte v decembri odbornú diskusiu avizoval, účasť odmietol. Vysvetlil to tým, že návrh na rušenie špeciálnej prokuratúry je teraz v parlamente a vec je „politicky živá“.

Odborná diskusia pre študentov a akademikov sa konala v čase, keď už o pár hodín či dní môžu koaliční poslanci schváliť zrušenie špeciálnej prokuratúry a zmeny v Trestnom poriadku.

„Politickí predstavitelia našej krajiny nám ukazujú, ako diskusia nemá vyzerať,“ povedal na začiatku diskusie doktorand právnickej fakulty a jeden z iniciátorov diskusie Juraj Plaza a zopakoval

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Úrad špeciálnej prokuratúry

Slovensko

Teraz najčítanejšie