Denník N

Viskupič odstúpil z boja o predsedu SaS, Gröhling ho chce za svojho podpredsedu

Branislav Gröhling a Marián Viskupič. Foto - N
Branislav Gröhling a Marián Viskupič. Foto – N

„Logicky, a nielen z toho, vyplýva, že nielen ja, ale aj moji kolegovia dáme hlas Braňovi Gröhlingovi,“ reagoval predseda SaS Richard Sulík.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Súboj o kreslo predsedu SaS sa zrejme skončil skôr, než sa naplno začal. Marián Viskupič v utorok večer oznámil, že svoju kandidatúru na predsedu SaS sťahuje z rodinných dôvodov.

„Byť predsedom je komplexná výzva, nie len politická, programová, časová či odborná…ale má veľa do činenia aj so súkromným životom, jednoducho je potrebné, aby veci fungovali aj doma,“ napísal Viskupič, ktorý svoju kandidatúru oznámil len začiatkom januára.

Na svojom facebookovom profile zároveň dodal, že za predsedu SaS bude voliť svojho straníckeho konkurenta Branislava Gröhlinga.

„Poviem vám to takto – dovčera sme mali dvoch vhodných, zdatných kandidátov na predsedu strany a dnes máme jedného vhodného a zdatného kandidáta na predsedu strany. Keďže predseda môže byť aj tak len jeden, tak je úplne v pohode tento počet,“ reagoval na Viskupičovo rozhodnutie Richard Sulík.

Branislav Gröhling

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

SaS

Slovensko

Teraz najčítanejšie