Denník N

Newsfilter: Matovičova podpora Korčoka nápadne pripomína Dankovu podporu Pellegriniho

1. Igor Matovič sa rozhodol znormalizovať politiku po svojom. 2. Parlamentná diskusia neznamená iba nechať hovoriť opozíciu. 3. Viskupič nebude predsedom SaS.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Igor Matovič sa rozhodol znormalizovať politiku po svojom

Prezidentských volieb sa napokon zúčastní 11 kandidátov. Výhradne mužov. Ako posledný sa do nich v utorok tesne pred polnocou prihlásil Igor Matovič. Tvrdí, že sa rozhodol v rovnaký deň o tretej popoludní, „až keď Marek Krajči definitívne povedal, že do toho nejde“.

Matovič patrí spolu s Petrom Pellegrinim a Patrikom Dubovským medzi troch kandidátov, ktorí kandidujú vďaka podpisom poslancov. Zvyšok pozbieral požadovaný počet podpisov občanov – minimálne 15-tisíc.

Pellegrini má Harabina, Korčok Matoviča. Spomedzi 11 kandidátov sú pre výsledok a najmä priebeh volieb relevantní piati. Peter Pellegrini a Ivan Korčok ako favoriti. Predsedovi Hlasu budú z jeho tábora konkurovať Štefan Harabin a Andrej Danko (samozrejme, aj iní, ale tí majú buď mizivú podporu, alebo mizivý potenciál zaujať). No a bývalému ministrovi zahraničia práve a najmä Matovič. Síce hovorí, že svojmu bývalému kolegovi z vlády chce pomôcť poraziť Pellegriniho, ale jeho predstava o pomoci je pomerne svojská.

Najlepšie bude rozobrať ju dôležitými citátmi zo stredy (všetky sú z úvodnej tlačovky, na ktorej Matovič oznámil kandidatúru, alebo z rozhovoru s Monikou Tódovou):

Viem vopred, že nemám šancu postúpiť do druhého kola“, a „Nekandidujem za prezidenta“ či „Formálne áno, ale v skutočnosti nie“.

Úprimnosť za úprimnosť – všetci

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Branislav Gröhling

Ficova vláda

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Prezidentské voľby 2024

Richard Sulík

Robert Fico

SaS

Špecializovaný trestný súd

Komentáre

Teraz najčítanejšie