Denník N

Žilinka v liste písal Pellegrinimu, aby za veľké úplatky bolo väzenie. Nepochodil

Generálny prokurátor Maroš Žlinka. Foto N – Vladimír Šimíček
Generálny prokurátor Maroš Žlinka. Foto N – Vladimír Šimíček

Generálny prokurátor si myslí, že mierne tresty za korupciu nebudú odstrašujúce, a žiadal koalíciu, aby korupčníci nemohli v niektorých prípadoch uniknúť väzeniu. O tom, že mu koalícia nevyhovela, Maroš Žilinka hovoriť nechce.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Ak minister vezme úplatok milión eur za zmanipulovanú štátnu zákazku, mal by skončiť vo väzení a nie zostať na slobode s podmienečným trestom. Aj takto by sa dala vysvetliť jedna z požiadaviek generálneho prokurátora Maroša Žilinku. Zapracovať ju žiadal do spornej novely Trestného zákona od predsedu parlamentu Petra Pellegriniho z Hlasu.

Naplnenie pripomienok generálneho prokurátora by pribrzdilo koalíciu Smeru, Hlasu a SNS v ich snahe presadiť na Slovensku tresty, ktoré nebudú odrádzať od úplatkárstva a korupcie.

Žilinka konkrétne chcel, aby za prijatie

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Maroš Žilinka

Peter Pellegrini

Robert Fico

Smer

Špecializovaný trestný súd

Úrad špeciálnej prokuratúry

Slovensko

Teraz najčítanejšie