Denník N

Jediný muž v čisto ženskej konkurencii. Jon Batiste však vie, že život nie sú len ceny

Pôvodne to mal byť krátky film o umelcovi, ktorý pracuje na svojom vrcholnom diele, ale vznikol aj dojemný príbeh o jeho žene, ktorá bojuje s leukémiou.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Jon Batiste je výnimočný hudobník. Aj laik musí vidieť, že tento 37-ročný americký spevák a skladateľ má v sebe niečo špeciálne. Stačí, ak si sadne za klavír a položí ruky na klávesy, a z nástroja sa začne ozývať nefalšovaná hudba. To dokáže len zopár vyvolených.

Je akýmsi stelesnením celej americkej hudby. Vychádza z bohatej tradície, ale zároveň znie moderne. Jeho talent nepozná hranice. Zároveň je popovým spevákom, soulmenom, džezmenom aj klasickým skladateľom. V jeho tvorbe sa hranice medzi týmito často protichodnými žánrami úplne stierajú.

Mierou talentu pripomína nedostihnuteľnú Ninu Simone, ktorá mala podobný hudobný rozptyl.

Medzi dvomi svetmi

Jeho kariéra je lemovaná úspechmi, ale vlastne nikdy nebol

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hudba

Kultúra

Teraz najčítanejšie