Denník N

Z oslavy Messiho je PR katastrofa. Fanúšikovia v Hongkongu ho vypískali a žiadajú späť svoje peniaze

Poškodená papierová podobizeň Lionela Messiho po zápase medzi Interom Miami a Hong Kong Teamom. Foto - TASR/AP
Poškodená papierová podobizeň Lionela Messiho po zápase medzi Interom Miami a Hong Kong Teamom. Foto – TASR/AP

Inter Miami napokon aj bez Lionela Messiho a Luisa Suáreza vyhral v prípravnom zápase nad Hong Kong Teamom 4:1.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

V nedeľu zaplnilo Hong Kong Stadium 40-tisíc fanúšikov, ktorí sa prišli pozrieť na prípravný zápas medzi výberom domácej hongkonskej ligy a americkým tímom Inter Miami na čele s Lionelom Messim. Priaznivci prišli na tento duel s jedným spoločným cieľom – vidieť hrať naživo jedného z najlepších futbalistov histórie.

Fanúšikovia zaplnili ulice v okolí štadióna už niekoľko hodín pred zápasom. Záujem obyvateľov Hongkongu o udalosť bol enormný. Vyše 38-tisíc lístkov na prípravný zápas sa vypredalo ešte v decembri za necelú hodinu po spustení internetového predaja.

Dlhé rady áut a na prvý pohľad nekonečné zápchy donútili ľudí vystúpiť z taxíkov a prejsť k aréne stovky metrov pešo. Polícia dokonca musela uzavrieť priľahlé ulice, aby sa pokúsila aspoň trochu uvoľniť tok ľudí, ktorí si nechceli dať ujsť tento veľký futbalový sviatok.

Pred začiatkom zápasu vystúpilo na ihrisku viacero známych popových interpretov a dav priaznivcov vo veľkom burácal, keď sa filmové hviezdy či speváci stretávali na trávniku so spolumajiteľom Interu Miami Davidom Beckhamom. Preplneným štadiónom sa okrem toho každú chvíľu ozývalo mohutné skandovanie: „Messi! Messi! Messi!“

Časopis Time píše, že celý Hongkong bol už niekoľko dní pred príletom hráčov Interu Miami ponorený do „Messi mánie“. Argentínčanovu tvár premietali na obrovských digitálnych obrazovkách a jeho podobizeň sa dokonca nachádzala aj na plachte lode, ktorá sa plavila po hongkonskom prístave v rámci reklamnej kampane firmy Adidas.

Z veľkého futbalového sviatku sa však v Hongkongu napokon stala futbalová blamáž. Messi totiž

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Lionel Messi

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie