Denník N

Týždňový newsfilter: Na pomoc so zrušením špeciálnej prokuratúry už Fico povolal aj Sorosa

Predseda vlády vo víkendovom videu. Reprofoto Facebookový profil R. Fica.
Predseda vlády vo víkendovom videu. Reprofoto Facebookový profil R. Fica.

1. Vo finále povolal aj Sorosa. 2. Ministri potrebujú viac. 3. Voľbu ústavných sudcov koalícia zatiaľ len predstiera.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybrala a komentovala Monika Tódová

1. Vo finále povolal aj Sorosa

Premiér Robert Fico sa cez víkend znova prihlásil vo svojom obľúbenom formáte – vo videu s podtitulom „Čo sa nezmestilo na tlačovú besedu“. Tak nazýva svoj vlastný promokanál už pravidelne, hoci v realite už premiér tlačové besedy takmer nezvoláva, lebo ak aj prídu naozajstní novinári, predseda vlády im odmieta odpovedať.

No hoci premiér na videu nemusí odpovedať na nepríjemné otázky, aj sledovanie jeho videomonológu prezrádza o stave jeho mysle po protestoch, ktoré organizuje opozícia, dosť veľa. Pripomeňme, že vo štvrtok prišlo do Bratislavy doteraz najviac – 30-tisíc ľudí. Z videa vyberáme:

  • Premiér sediaci v teplom svetri v kresle svojmu publiku vysvetľuje, že „takýto záprah novinárov, mimovládok a im slúžiacich opozičných politikov“ už roky nevidel. Novinári podľa neho po večeroch pozbierajú všetku špinu a klamstvá v bratislavských kaviarňach a zverejnia ju. K tomu sa podľa neho pridávajú skutoční herci a je z toho hotový „cirkus Humberto“.
  • Podľa Fica je na opozícii nebezpečné to, kto ju riadi. Skutočné centrály strán podľa neho sedia v denníku SME, ktorý „spoluvlastní Soros“, alebo v „eseťáckom“ Denníku N. Alebo aj v kanceláriách dvoch mimovládnych organizácií – v Nadácii otvorenej spoločnosti alebo v Nadácii Zastavme korupciu.
  • Fico vyhlásil, že „opakovaná prítomnosť Sorosa na Slovensku behom niekoľkých mesiacov je len potvrdením“, kde je finančné pozadie protestov. Nielen ich, ale aj prezidentskej kandidatúry Ivana Korčoka.
  • Akcia opozície na námestiach podľa Fica nemá žiadny obsah, nie je za niečo a nie je na nej nič proslovenské, sociálne a spravodlivé. Daniela Lipšica nazýva zloduchom, predsedu PS „milovaným mladým Mišom“ a televízia Markíza vraj radšej nechá vyrvať jazyk svojim redaktorom, než aby sa zastala slovenského národa.

    Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Robert Fico

Voľba ústavných sudcov

Komentáre

Teraz najčítanejšie