Denník N

Od prezidentky si dáme pauzu (Pod slnkom Jany Shemesh)

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vážené čitateľky, vážení čitatelia,

v týchto prezidentských voľbách nebude kandidovať žiadna žena, čo je škoda, ale asi by sme nemali byť prekvapení a prekvapené. Píšem o tom v téme týždňa.

Pri prezidentke nepriamo zostávam aj pri profile týždňa o Joan Baez, ktorú Zuzana Čaputová ocenila počas návštevy v USA.

Prečítať si môžete aj o tom, že vedecký svet je bližšie k vylúšteniu záhady, prečo ženy trpia autoimunitnými ochoreniami podstatne viac ako muži.

V tipoch upozorňujem na výnimočný rozhovor o eutanázii a na seriál o kokaínovej babke.


 Téma týždňa: Tieto voľby budú bez ženy

Od minulého týždňa už poznáme zostavu jedenástich mužov, čo by sa chceli stať novým prezidentom. Vážne to myslia desiati, Igor Matovič kandiduje, aby sa zase len tak predvádzal.

O hlasy voličov a voličiek sa nebude uchádzať žiadna žena, čo sa naposledy stalo pri prezidentských voľbách v roku 2004.

Nenastala tak situácia, že by žena v Prezidentskom paláci bola inšpiráciou pre ďalšie, ako by sa dalo očakávať.

Do veľkej miery je to spôsobené tým, že súčasná hlava štátu Zuzana Čaputová sa napriek šanciam na znovuzvolenie rozhodla nekandidovať druhý raz, a to z dôvodov, ktoré sa dajú označiť ako osobné a rodinné a ovplyvnené nechutnou kampaňou, ktorú proti nej viedli mnohí, dnes koaliční, ale aj opoziční politici a takzvané alternatívne médiá.

Ženy, ktoré by možno aj zvažovali kandidatúru, to mohlo odradiť a znechutiť až tak, že si povedali, že im to nestojí za to.

Samotná Čaputová povedala, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eutanázia – áno či nie?

Seriál rozhovorov Karola Sudora. Ak máte k téme čo povedať, napíšte, prosím, na [email protected].

Interrupcie

Pod slnkom Jany Shemesh

Zuzana Čaputová

Komentáre, Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie