Denník N

Nie ste kráľovnou kultúry, odkazujú Šimkovičovej výzvou so 188-tisíc podpismi. Opozícia urobila pri odvolávaní chybu

Fotokoláž. Zdroj - foto N, archív Otvorená kultúra!
Fotokoláž. Zdroj – foto N, archív Otvorená kultúra!

Peter Pellegrini ironicky odkazuje opozícii, že namiesto 30 podpisov poslancov mu v návrhu na odvolanie ministerky doručili len 28. To je len administratívna chyba, návrh podáme opäť, reaguje PS.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

188 494 je finálny počet podpisov pod otvorenou výzvou na odstúpenie Martiny Šimkovičovej (za SNS) z kresla ministerky kultúry. Iniciátori výzvy po viac ako týždni overovania podpisov odovzdali krabice s hárkami na ministerstvo kultúry.

S ministerkou Šimkovičovou sa nestretli – tá totiž niekoľko minút pred avizovaným odovzdaním podpisov z ministerstva kultúry odišla.

Na webe výzvy bolo pôvodne podpísaných viac ako 189 200 ľudí, prebiehala od 17. do 26. januára.

Na petíciu zareagovala Šimkovičová len na svojich sociálnych sieťach, spochybňovala, že by sa podpísali iba skutoční ľudia. Argumentovala tým, že tam našla aj meno americkej herečky Pamely Anderson, známej zo seriálu Baywatch, a priložila k tomu aj ich spoločnú fotografiu s ironickým odkazom, že si myslela, že sú kamarátky. Ministerstvo kultúry následne podalo na iniciátorov výzvy trestné oznámenie – podľa vedenia ministerstva môže byť petícia zmanipulovaná a namietalo, že podpisy pribúdali rýchlo a aj počas noci.

Iniciátori preto podpisy pod výzvou overovali – za pomoci IT technikov odstránili zo zoznamu viditeľne fiktívne podpisy alebo tie poslané z pochybných serverov.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Martina Šimkovičová

Kultúra, Slovensko

Teraz najčítanejšie