Denník N

Veľmi sa hnevám

My, pre ktorých je kultúra aj prácou, sme zhrození z toho, čo sa deje na ministerstve kultúry.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

A tak si spomínam, že som čil nedávno podpisovala petíciu, teda otvorenú výzvu na odstúpenie ministerky kultúry. Človek by aj zabudol, že sa vyzbieralo takmer 190-tisíc podpisov. Sme takí ignorovaní, že asi aj sami časom uveríme tomu, že sa nič nepodpisovalo… aby nás neporazilo. Vždy som si myslela, že môj hlas nemôže nikto ignorovať viac ako moje deti. No Martina Š. dokázala prekonať mojich troch potomkov so selektívnou hluchotou. Poviem vám, že je to veľkolepé, lebo latka bola skutočne vysoko.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dnes píše

Texty múdrych ľudí, ktorých redakcia poprosila, aby pravidelne písali o tom, čo práve teraz považujú za dôležité, spôsobom, ktorý sa im zdá práve teraz najvhodnejší.

Martina Šimkovičová

Komentáre, Kultúra

Teraz najčítanejšie