Denník N

Pellegrini sa ocitol v pasci

Prvý cieľ, s ktorým Fico opätovne prebral moc, oslobodiť za akúkoľvek cenu našich ľudí, je to posledné, čo si môže teraz Pellegrini priať.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Iba jedna vec je takmer istá, prezidentom bude Banskobystričan. Všetko ostatné je otvorené. Aj tieto prezidentské voľby, ako viaceré predošlé, budú referendom o Ficovi.

Petrovi Pellegrinimu sa situácia zamotáva. A nejde len o faktor Danko, teda kolegu v „talianskej domácnosti“ zvanej koalícia, ktorý jeho cestu do paláca z nízkych pohnútok torpéduje. Šéf Hlasu tak či onak smeruje do búrlivých vôd kampane. Stavil na heslo pokoj, to sa však ľahko môže ironizovať ako pokoj (omilostenie) pre našich ľudí, ktorí čelia spravodlivosti.

Novela Trestného zákona a rušenie špeciálnej prokuratúry sú balvany na Pellegriniho nohách, ktorých sa tak rýchlo nezbaví. Ak aj v súlade s predstavami koalície bude novela teraz v stredu schválená, téma protestov na námestiach nezmizne, naopak, môže kulminovať.

Prezidentka si dá zrejme dva týždne čas, aby využila celú lehotu a zákon parlamentu vrátila, následné očakávané prelomenie jej veta a podanie opozície na Ústavný súd budú tému držať ďalej pri živote. No najmä, ak zákon napriek tomu čo len na minútu, obrazne povedané, nadobudne účinnosť, pomôže rôznym zločincom a aj ľuďom blízkym Smeru, ktorí sú obvinení či obžalovaní.

Prvý cieľ, s ktorým Fico opätovne prebral moc, oslobodiť za akúkoľvek cenu „našich ľudí“ a sám sa vyhnúť stíhaniu, je to posledné, čo si môže teraz Pellegrini priať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ivan Korčok

KDH

Peter Pellegrini

Prezidentské voľby 2024

Štefan Harabin

Komentáre

Teraz najčítanejšie