Denník N

Taylor Swift a Robert Fico

Popová speváčka Taylor Swift. Foto - TASR/AP
Popová speváčka Taylor Swift. Foto – TASR/AP

V Amerike aj na Slovensku sa šíria konšpiračné teórie o sprisahaniach, nad ktorými zostáva rozum stáť, ale voliči populistov im nielen veria, oni si ich od politikov vyžadujú.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Námorný kapitán Charles Marlow v slávnom románe Josepha Conrada Srdce temnoty hovorí: „Nenávidím lož a pohŕdam ňou nie preto, že by som bol pravdovravnejší, ale jednoducho preto, lebo sa jej desím. V lžiach je akási hniloba smrti, akási pachuť smrteľnosti.“

Neprestáva ma udivovať, koľkých ľudí ten pach hniloby priťahuje. Nie som si ani istý, či má lož nejaké hranice, za ktorou jej ľudia odmietnu veriť, lebo je už príliš odtrhnutá od skutočnosti. Než sa dostaneme na Slovensko, začnime v Amerike.

Taylor Swift je najúspešnejšou speváčkou všetkých čias a už raz – v roku 2020 – podporila Josepha Bidena pred prezidentskými voľbami. Republikáni sa desia, že to urobí znovu.

Tak prišli s teóriou o sprisahaní. Jej priateľ Travis Kelce je totiž hviezdou amerického futbalu a počas pandémie podporil očkovanie.

Sprisahanie je takéto: futbalové zápasy boli zmanipulované tak, aby sa Kelceov tím dostal do finále (Super Bowl bude 11. februára), a tam bude, samozrejme, aj Taylor Swift, ktorá pred miliónmi divákov v celej Amerike verejne podporí Bidena proti Donaldovi Trampovi.

Konzervatívny komentátor Jesse Waters hovoril v televízii Fox News, že Taylor Swift je agentkou Pentagónu, ktorý pripravuje „psychologickú operáciu“ proti americkým voličom.

Ak Kelceov tím nebodaj vyhrá finále a Swift naozaj podporí Bidena, bude to dôkaz, že Pentagón svoju „psychologickú operáciu“ uskutočnil.

Progresívne sprisahanie

Slovensko nezaostáva. Premiér Robert Fico priniesol dôkaz o „progresívnom“ sprisahaní, ktoré bolo pripravené už v lete. Prezidentka Zuzana Čaputová vtedy

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie