Denník N

Ráno s NHL: Reinhart je tretím najlepším strelcom ligy, prispeli k tomu dva dôležité faktory

Vľavo Sam Reinhart. Foto - TASR/AP
Vľavo Sam Reinhart. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Prvým pôsobiskom Sama Reinharta v NHL bolo Buffalo, ktoré si ho v drafte 2014 vybralo na celkovo druhom mieste. Aj keď sa mu tam od začiatku nedarilo až tak zle, približne 50 bodov v ročníku asi nie je práve to, čo by ste od hráča takých kvalít očakávali.

Po šiestich sezónach v drese Sabres preto Reinharta vymenili na Floridu do tímu Panthers.

„Sam sa ukazuje ako jeden z najlepších strelcov v lige a sme nadšení, že sa môže stať členom nášho tímu,“ povedal po trejde v roku 2021 generálny manažér Floridy Bill Zito. Tým akoby predpovedal, čo malo prísť v najbližšom čase.

V noci nehral žiadny Slovák.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa pravidelne venujeme jednej téme z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.


Dva súvisiace faktory

Reinhart od svojho príchodu do tímu Panthers zaznamenal v oboch prvých ročníkoch aspoň 30 gólov za sezónu a vlani pomohol Floride aj 13 bodmi v play-off na ceste do jej druhého finále v klubovej histórii.

To bol však iba zlomok toho, čo sa Reinhartovi môže podariť tento rok.

Rodák z Vancouveru je momentálne s 39 gólmi tretím najlepším strelcom ligy a aj v tabuľke celkovej produktivity sa nachádza na 15. mieste.

Jeho osobným maximom bolo pritom „len“ 33 gólov spred dvoch rokov.

Za takéto obrovské zlepšenie môže Reinhart vďačiť dvom faktorom, ktoré pomerne úzko súvisia.

Tým prvým je, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

NHL

Ráno s NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie