Denník N

Ráno s NHL: Nejde o to, že Slafkovský dal dva góly, ale ako ich dal. Bude to preňho zlomový moment, tvrdí novinár

Juraj Slafkovský. Foto – TASR/AP
Juraj Slafkovský. Foto – TASR/AP

Bol to jeho prvý viacgólový zápas v NHL.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobré ráno,

mesiace počúvame z Montrealu o tom, ako Juraj Slafkovský trénuje streľbu a zostáva na ľade dávno po tom, ako sú už jeho spoluhráči v sprche.

Efekt dlho nebolo vidieť, pretože progres sa väčšinou neprejaví okamžite.

Podobné to bolo s hrou pri mantineli či prácou pred bránkoviskom. Najskôr sa v týchto činnostiach na úrovni NHL trápil, no postupne sa zlepšoval, teraz už patria medzi jeho silné stránky a raz by v nich mohol vynikať.

Slafkovský so streľbou doteraz často váha. Keď aj vystrelí, veľakrát netrafí bránku. Hoci mu góly od decembra pribúdali o čosi rýchlejšie, často išlo o dorážky.

Fanúšikovia síce ocenili, že sa zlepšil pred bránkoviskom, ale zároveň sa pýtali, kde je tá strela, ktorá z neho urobila najlepšieho strelca olympiády a na ktorej tak pracuje na tréningoch.

Má ju vôbec?

Odpoveďou bol nočný zápas proti Washingtonu, v ktorom Slafkovský

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Juraj Slafkovský

NHL

Ráno s NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie