Denník N

Jediný muž, ktorého sa kedy Pablo Escobar bál, bola žena. Na Netflixe je miniséria o narkobarónke Griselde Blanco

Sofía Vergara ako narkobarónka Griselda. Foto: Netflix
Sofía Vergara ako narkobarónka Griselda. Foto: Netflix

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

článok obsahuje spoilery

Streamovací gigant Netflix už istý čas stavia v pôvodnej tvorbe na exotické prostredie drogového podsvetia, zločinu a príbehov skutočných alebo fiktívnych narkobarónov.

Už vo svojom vlajkovom seriáli Narcos (2015 – 2018) sledoval osudy kráľa kolumbijského drogového kartelu Pabla Escobara a na úspešnú sériu plnú intríg, napätia a násilia nadviazal rovnako úspešným voľným pokračovaním Narcos: Mexico (2018 – 2021).

Téme pašovania drog a šéfovania drogového kartelu sa venuje aj cenami ovenčená séria Ozark (2017 – 2022). A nemôžeme zabudnúť na sériu dokumentárnych filmov a seriálov nielen z produkcie Netflixu, ktorá sa poslednú poldekádu vezie na vlne záujmu o žáner true crime, čo sú dokumentárne filmy, seriály a podcasty, ktoré sa venujú rekonštrukcii skutočných zločinov.

Do tohto mixu príbehov Netflix teraz pridáva ďalšiu minisériu Griselda, ktorá mapuje kariéru slávnej drogovej kráľovnej Griseldy Blanco. Stavia na výkon prevažne komediálnej herečky Sofíe Vergaryovej a na prvý pohľad feministickú aktualizáciu žánru.

S Escobarom spája Griseldu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

História

Médiá

Seriály

Kultúra

Teraz najčítanejšie