Denník N

Moderátor Tucker Carlson urobil rozhovor s Putinom. Od ruského prezidenta dostal prednášku o histórii

Carlson a Putin. Foto - TASR/AP
Carlson a Putin. Foto – TASR/AP

Jediný rozhovor s Putinom, ktorý je teraz vhodný, je výsluch v Haagu, reagujú Ukrajinci.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Ruský prezident Vladimir Putin sa od začiatku totálnej vojny proti Ukrajine vyhýba nezávislým novinárom.

Napriek opakovaným žiadostiam televíznych staníc BBC, CNN a mnohých ďalších médií už vyše dva roky ignoruje zahraničné médiá.

Prvý rozhovor, ktorý po spustení plnoformátovej invázie poskytol západnému novinárovi, prišiel až tento týždeň. Putin si vybral žurnalistu s pochybnou reputáciou: krajne pravicového moderátora Tuckera Carlsona, ktorého pred rokom vyhodili z Fox News.

Carlsonova návšteva Moskvy vyvolala veľký rozruch. V Rusku ju miestne médiá veľmi pozorne sledovali, vrátane jeho zastávok v kaviarňach či v divadle.

„Prišiel som sa porozprávať s ľuďmi a zistiť, ako to tu vyzerá. A vyzerá to tu veľmi dobre,“ povedal Carlson miestnym vo videu, ktorý zverejnil ruský denník Izvestija. Moderátor medzičasom odletel do Belehradu.

Putin nepustil Carlsona k slovu

Carlsonov rozhovor s Putinom trval zhruba dve hodiny. Ruský prezident v ňom opakoval svoje mantry: hoci jeho vojaci naďalej dobývajú Ukrajinu, tvrdil, že chce „dohodu so Západom“. Bolo však zrejmé, že nemá v úmysle ukončiť svoju vojnu.

Amerického moderátora možno prekvapilo, že Putin veľkú časť rozhovoru hovoril o

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vojna na Ukrajine

Svet

Teraz najčítanejšie