Denník N

Konšpirujú, že za jej úspechom je Pentagón. Prečo americkí konzervatívci tak veľmi útočia na Taylor Swift

Taylor Swift. Foto - TASR/AP
Taylor Swift. Foto – TASR/AP

Taylor Swift sa prezentuje ako nezávislá žena, ktorá na vybudovanie úspešnej kariéry nepotrebuje muža. Preto ju podľa politológa časť mužov nevie zniesť.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Časopis Time ju vlani označil za osobnosť roka. Americká speváčka Taylor Swift absolvovala najlepšie zarábajúce turné všetkých čias, počas ktorého zároveň natočila najúspešnejší film minulého roka.

Cez víkend ako prvá speváčka v histórii získala štvrté ocenenie Grammy za najlepší album roka.

Z 34-ročnej speváčky sa stala miliardárka a zároveň fenomén, ktorý predovšetkým v Spojených štátoch púta mimoriadnu pozornosť. Tú ešte znásobuje jej vzťah so známym hráčom amerického futbalu Travisom Kelcom, ktorý cez víkend nastúpi vo finále NFL. Takzvaný Super Bowl je v USA najsledovanejšou športovou udalosťou roka.

Speváčka bude v čase zápasu na turné v Japonsku, ale plánuje ho stihnúť: hneď po skončení koncertu chce nasadnúť do lietadla a za pätnásť hodín doletieť do Las Vegas. Japonské veľvyslanectvo v oficiálnom stanovisku sľubuje, že jej v tom pomôže.

Prečo konzervatívci útočia na Taylor Swift

Deväť mesiacov pred voľbami sa o Taylor Swift hovorí čoraz viac v politických súvislostiach. V posledných týždňoch na ňu opakovane útočili vplyvní americkí konzervatívci. Niektorí dokonca konšpirovali o jej vzťahu s Travisom Kelcom.

O čo im ide? Paradoxom je, že speváčka ešte pred desiatimi rokmi čelila kritike predovšetkým od

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Donald Trump

Joe Biden

Kultúra, Svet

Teraz najčítanejšie