Denník N

Na protest pred parlament prišlo 18-tisíc ľudí. Kým skandovali, Tibor Gašpar čítal pozmeňovací návrh

Záber na protest pred parlamentom z dronu. Foto - organizátori protestu
Záber na protest pred parlamentom z dronu. Foto – organizátori protestu

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

V stredu sa konal už ôsmy protest proti rušeniu špeciálnej prokuratúry a zmenám v Trestnom zákone. Predchádzajúce demonštrácie bývali v Bratislave vo štvrtky o 18.00 h na Námestí SNP. Opozičné strany PS, KDH a SaS však tentoraz zvolali ľudí na námestie pred parlamentom – ktoré je podstatne menšie ako SNP – a na 17.00 h.

Opozícia očakávala, že práve v stredu o tomto čase budú poslanci hlasovať o novele, pre ktorú sa konajú protesty. Ak by to tak bolo, koaliční poslanci by schválili zrušenie špeciálnej prokuratúry len niekoľko desiatok metrov od davu, ktorý skandoval: „Poďte von!“

Ako v rozhovore vysvetlila Mária Kolíková, opozícia chcela využiť symboliku protestu pred parlamentom a ukázať koalícii, že „ľudia, ktorí prichádzajú na námestie, nie sú imaginárni“.

Poslanci nakoniec počas protestu pokračovali v rokovaní, hlasovanie o zákone bude až vo štvrtok. Práve v čase, keď na pódiu vystupovali zástupcovia troch opozičných strán, rozprával v pléne Tibor Gašpar (Smer), ktorý prišiel s

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bratislava

Ficova vláda

KDH

Progresívne Slovensko

SaS

Slovensko

Teraz najčítanejšie