Denník N

Newsfilter: Ficova väčšina sa nenechala protestom vyrušiť

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. 18-tisíc ľudí pred parlamentom. 2. O čom to je, táto kultúra. 3. Dolinková poruke Penty.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. 18-tisíc ľudí pred parlamentom

Sú to na deň presne dva mesiace, čo sa 7. decembra uskutočnil v Bratislave prvý protest proti snahe Roberta Fica zlikvidovať Úrad špeciálnej prokuratúry a udeliť sebe i svojim ľuďom amnestiu.

V stredu 7. februára vyšli do ulíc ľudia po ôsmykrát. Kým v Národnej rade obvinený poslanec Tibor Gašpar čítal ďalší rozsiahly pozmeňujúci návrh k novele Trestného zákona, pred budovou parlamentu tisíce ľudí skandovali: „Poďte von!”

Nikto z vládnej koalície podľa očakávaní von nevyšiel a zmeny s najväčšou pravdepodobnosťou bez ohľadu na skandujúci dav schvália vo štvrtok.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Komentáre

Teraz najčítanejšie