Denník N

V lete sa budú diať veci. Dúbravkov agent vysvetľuje, čo rozhodne o jeho budúcnosti

Dúbravka po tom, ako Salahovi chytil penaltu. Foto - TASR/AP
Dúbravka po tom, ako Salahovi chytil penaltu. Foto – TASR/AP

Prečo v Británii píšu, že umlčal legendu klubu?

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Martin Dúbravka po mesiacoch na lavičke opäť pravidelne nastupuje za Newcastle. Môže za to vážne zranenie jednotky Nicka Popea z konca minulého roka.

Z Dúbravku sa odrazu stal jeden z najdiskutovanejších hráčov klubu. Strieda svetové výkony s veľkým počtom inkasovaných gólov. „Bol úžasný v skutočne náročnom období,“ hovorí pre Denník N Liam Kennedy, ktorý o klube píše pre Newcastle World.

Slovenský reprezentant nahradil Popea práve v období, keď forma klubu strmo padla. Aj preto inkasoval toľko gólov. Napriek tomu, že je v médiách nesmierne chválený, nevráti sa na pozíciu brankárskej jednotky. Tou je Pope, nech by sa Slovák akokoľvek snažil.

Dúbravkov agent David Zíka však naznačuje, že s tým aktuálne ani nepočítajú: „Okolo Martina sa bude niečo diať v lete,“ hovorí pre Denník N.

Čo presne britského novinára Kennedyho sklamalo na Dúbravkovom hosťovaní v Manchestri United, ako k nemu došlo a čo by sa mohlo udiať v lete?

V texte sa dočítate aj:

  • čo na Dúbravkovom odchode do Manchestru United sklamalo britského novinára,
  • ako konkrétne k hosťovaniu došlo,
  • prečo United chcel Dúbravku,
  • ako bizarne hosťovanie dopadlo,
  • prečo Briti písali, že Dúbravka po skvelom zápase s Liverpoolom umlčal legendu klubu,
  • od čoho závisí ďalší Dúbravkov krok,
  • ktorý tím chcel v roku 2022 Dúbravku a prečo to nevyšlo.

Niečo sa v lete udeje

„Dúbravku si v Newcastli veľmi veľmi cenia, no keď sa Pope vráti, opäť si sadne na lavičku,“ predpovedá Kennedy. Eddie Howe je tréner, ktorý má jasnú brankársku jednotku – a je ňou Pope.

Okrem toho je Pope mladší (má 31 rokov, kým Dúbravka 35), práve s ním sa spája výkonnostný aj výsledkový vzostup pod trénerom Howom a aktuálne má 20-násobne vyššiu hodnotu ako Dúbravka.

„V lete sa budú diať veci.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Premier League

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie