Denník N

Niektorí odišli a sklamali, po iných márne túžil Slovan. Kde sú dnes veľké talenty Žiliny spred dvoch rokov?

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Futbalová Žilina má v európskych pohárových súťažiach dve tváre. Na mládežníckej úrovni vyradila veľkokluby, na dospeláckej však už stačí jedine priemerným súperom.

Problémom môže byť, že juniorské i seniorské súťaže hráva s prakticky rovnakým kádrom. S mladými chlapcami, ktorí odchádzajú do sveta buď veľmi mladí, alebo ešte mladší. Alebo vôbec.

Akadémia MŠK Žilina v stredu zaskočila ďalšiu prestížnu značku – nemeckú Borussiu Dortmund, ktorá sa tiež hrdí v Bundeslige niekoľkými talentovanými odchovancami.

Mladí Slováci vyhrali 2:1 a dokázali zaplniť štadión. Mužstvo, na ktoré chodí počas víkendu na ligu zhruba tisícka priaznivcov, pritiahlo rekordnú návštevu 10,5 tisíca ľudí.

Žilinčania opäť po dvoch rokoch postúpili do osemfinále UEFA Youth League, teda mládežníckej Ligy majstrov. Súpera spoznajú po žrebe v piatok 9. februára.

Rovnaký úspech však iba dokazuje, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Futbalová Niké liga

Žilina

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie