Denník N

Týždeň v práve Rada Procházku: Súdy chránia slabších. Niektoré a niekedy

Ústavní sudcovia počas verejného zasadnutia pléna Ústavného súdu SR v Košiciach 9. januára 2019. Foto – TASR
Ústavní sudcovia počas verejného zasadnutia pléna Ústavného súdu SR v Košiciach 9. januára 2019. Foto – TASR

1. Jediná správna odpoveď. 2. Spotrebiteľ a exekúcia. 3. TikTok a deti, americké aj tie naše. 4. Ochrana obetí vo Francúzsku.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Udalosti z oblasti práva komentuje ústavný právnik a bývalý poslanec NR SR Radoslav Procházka.

1. Jediná správna odpoveď

Za jednou vysokou a jednou nižšou horou na konci malebného údolia sa začína hustý les, volá sa les ústavnosti. Hlboko v lese je jaskyňa, ktorú odnepamäti nazývame jaskyňou noriem. V tej jaskyni je jazierko pravého významu (vo vedeckej spisbe sa zaužívala anglická skratka WTM, ale tí, ktorí sme z branže, mu medzi sebou, sediac okolo ohňa axiologického výkladu, hovoríme studnička). Na jeho dne je vajce so škrupinou z kremeňa, vyzerá ako Fabergého nedokončená vzorka. V tom vajci je ukrytá jediná správna odpoveď.

Vždy keď k nim dorazí dopyt, si trinásť sudcov prehodí na plecia zázračný čakan a vyberie sa na púť. Prídu na miesto, sudca spravodajca zadrží dych, ponorí sa a vytiahne vajce von. Po dva tucty splnov búšia všetci do škrupiny, až nájdu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Týždeň v práve Rada Procházku

Komentáre

Teraz najčítanejšie