Denník N

Vallo nechce druhé Višňové. O električke rokuje s čínskym veľvyslancom aj španielskym developerom

Primátor Bratislavy Matúš Vallo na kontrole stavby električky v Petržalke. Foto N - Tomáš Benedikovič
Primátor Bratislavy Matúš Vallo na kontrole stavby električky v Petržalke. Foto N – Tomáš Benedikovič

Bratislavský magistrát nie je spokojný s tempom výstavby predĺženia električkovej trate v Petržalke. Vallo hovorí, že nemá veľkú dôveru v dohodnutý termín, že električka začne jazdiť do konca tohto roka.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Primátor Matúš Vallo v reflexnej veste a bezpečnostnej prilbe stojí pred protitankovou stenou a vysvetľuje, že ide o pamätihodnosť mesta, ktorú budú musieť vyrezať a žeriavom presunúť o pár metrov ďalej. Stojí totiž priamo v strede budúcej električkovej trate v Petržalke.

O pár desiatok metrov ďalej, takisto v ceste električky, je vykopaná jama plná stavebného odpadu, ktorý tam je zrejme od 70. rokov minulého storočia.

Magistrát pre novinárov zorganizoval kontrolný deň, aby zodpovedal otázky o najväčšom dopravnom projekte v hlavnom meste a ukázal, že stavba napreduje, aj keď pomalšie, ako by chcel.

Najčastejšia otázka o tomto 100-miliónovom projekte – kedy bude naozaj hotový – však

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bratislava

Doprava v Bratislave

Matúš Vallo

Slovensko

Teraz najčítanejšie