Denník N

Konferencia Globsec už tento rok nemusí byť v Bratislave, zvažujú Prahu i Varšavu

Róbert Vass, Zuzana Čaputová a Rastislav Káčer na GLOBSEC-u 2019. Foto - TASR
Róbert Vass, Zuzana Čaputová a Rastislav Káčer na GLOBSEC-u 2019. Foto – TASR

Robert Fico kedysi Globsec označoval za diplomatický úspech, neskôr ho už spolu s Andrejom Dankom kritizoval.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Podpredseda parlamentu Andrej Danko (SNS) alebo premiér Robert Fico (Smer) na istý čas pravdepodobne prídu o jednu zo svojich obľúbených tém, ktorou je kritizovanie „manévrov“ okolo konferencie Globsec. Každoročné podujatie, na ktoré vlani priletel napríklad francúzsky prezident Emanuel Macron, sa tento rok môže konať v Prahe alebo Varšave.

Prvýkrát sa toto podujatie konalo v roku 2005 v Bratislave rok po vstupe Slovenska do Severoatlantickej aliancie. Začiatky boli v skromných podmienkach, postupne sa miestom konferencie stal Grand Hotel River Park na dunajskom nábreží.

„Globsec expanduje a prvou lokalitou, kde sa rotujúce fórum môže konať, môže byť Praha či Varšava,“ povedala pre denník SME Henrieta Kunová, hovorkyňa organizácie.

Prezident Globsecu Róbert Vass zdôraznil, že Globsec ako think-tank, ktorý na Slovensku zamestnáva takmer sto ľudí, z Bratislavy

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Globsec

Slovensko

Teraz najčítanejšie